33. Walnut – Vlašský ořech

Učitel Změny

Vlašský ořech je jako provazochodec. Každý nový pohyb je změnou, každý nový pohyb vyžaduje dostatek soustředění, pozornosti a rovnováhy.

Ořech je průvodce změnami. Buduje věrnost sobě samým uprostřed víru všech životních změn. Učí pružnosti, vytrvalosti a rozhodnosti. Buduje přímočarost a důslednost.

Je schopností provazochodce učinit další krok, jít dále.

Je tím, jež nám pomáhá změny, nové milníky, vize a cíle ve svém životě uskutečnit navzdory nejrůznějším vlivům.

Často nás od naší vize totiž může odvést příliš kritický názor našeho okolí nebo jen naše zvyky, způsoby myšlení, obavy, strachy, vztahy či staré negativní vzpomínky na neúspěchy a životní prohry. Zde nás ořech osvobozuje od těchto dávných pout, které nám již neslouží.

Pro mne je to mistrovský učitel, jež skrze princip změny ukazuje na skutečné fungování života, které spočívá v neustálé proměně-změně.

Praktické

Tato esence má opravdu všestranné užití, podporuje integraci všech životních změn, ač již se jedná o změny biologické jako je dospívání, růst zubů, těhotenství, porod, menopauza, nebo změny sociální, rozvod, změna práce, stěhovaní apod.

Esence také působí podpůrně při odvykání kouření či závislosti na čokoládě.

Je také skvělý pro terapeuty a vůbec pro veškeré profese, ve kterých se pracuje s lidmi, právě pro svou schopnost nenechat se ovlivnit názory a problémy druhých a být věrný sám sobě.

Traduje se, že esence ořechu má také moc „prolomit spojení“, někteří lidé jej užívají i na prolomení kleteb a prokletí, které na ně byla uvalena.

„Kdo se řídí podle druhých, tříští a rozptyluje svůj charakter. Ač je tato skutečnost většině lidí známá, přesto mají oči zavřené a slepě přebírají názory jiných, čímž se odchylují od sebe samých a sebe tak znehodnocují.“

(Ralph Waldo Emerson)

„Považujeme-le něco za správné musíme to také učinit.“

(Hermann Hesse)

Otázky

  • Jsem ve svém rozhodování skutečně věrná/ý sobě?

Afirmace

  • Jsem věrný sám sobě.
  • Změna je přirozeností života.
  • Přijímám a pouštím.
  • Nechávám události v mém životě svobodně plynout.
Jmenuji se Adéla, učím lidi žít Jednoduše Spokojeně. Pomocí esencí rostlin, medicíny zvířat a obnovy důvěry v Život @atselasklastane Mou vizí je zdraví, láska, hojnost jako každodenní zkušenost 🍀