36. Wild Oat – Sveřep větevnatý

Učitel nalézání směru

Tato esence je pro mne hned po čekance, druhým nejlepším přítelem. Poprvé jsem se s ní seznámila osobně na semináři Bachové terapie, kde jsme si měli vybrat pro nás aktuálně vhodnou esenci. Velmi mne zaujal popisek esence: „schopnost rozhodnout se pro správnou životní cestu“.  

*podtržený text v mém příběhu  vyznačuje charakteristické rysy této esence

Tenkrát mne trápily myšlenky, co bych měla ve svém životě dělatjakou cestou se dát? Bylo tu plno věcí, které bych dělat mohla a plno, které by se do budoucna vyplatili zejména finančně. Rekapitulovala jsem, k čemu jsem měla vlohy a k čemu ne. Co mne baví a co mi dává smysl.

Otázka mého směřování mne dlouho trápila, cítila jsem se z toho flustrovaná. Čas běžel a já si nevěděla rady. Toužila jsem dělat něco smysluplného pro sebe i pro ostatní, jen jsem nevěděla co. Zkoušela jsem mnoho aktivit a škol, ale vždy se ukázalo, že jsem se hnala až příliš rychle a zmatečně, jen abych našla odpověď.

Zkrátka jsem se nedokázala rozhodnout. V ostatních oblastech života mi rozhodování nedělalo problém. Ale zde jsem si vůbec nevěděla rady. (Na tomto příkladu můžete vidět rozdíl mezi esencí sveřepu a chmerku ročního, ten má problém udělat jakékoli rozhodnutí, na druhou stranu má jasný cíl, ví kam, chce jít ale neví jak, Sveřep je rozhodný,  ale neví kam chce jít…)

Sveřep mi napomohl vidět, co skutečně chci a můj přístup k životu se změnil. Začala jsem méně tříštit pozornost na tohle a tamto, „To bych ještě mohla…“ apod. V mém životě se pomalu začaly objevovat nejrůznější nabídky a varianty, dala jsem si čas a čekala, co mne zaujme-fascinuje natolik, až ucítím, že je to ono.

Myslím, že mi tato esence pomohla pochopit sílu procesu krok za krokem, víru v postupné vyjasnění mého směru a vyrovnanost nevyčerpávat se hned všemožnými aktivitami, ke kterým mne táhne spíše rozum než vnitřní přitažlivost.

Opojena esencí Sveřepu jsem upustila uzdu své fantazie a pro inspiraci s vámi sdílím svou vizi. Doufám, že vám bude inspirací.

                „Jsem šťastná. Žiji ve svobodě a hojnosti. Projevuji své dary a talenty ku prospěchu všech zúčastněných. Květovou terapii ve své praxi doplňuji o rozvoj pohybové inteligence (Alexandrova metoda, 5Rythmos, thai-ti apod.), práci s pozorností a životní mytologií. Má ordinace je v staroanglickém stylu s mahagonovým pianem, perským kobercem a obří knihovou. Jsem časově i finančně nezávislá. Pracuji, kdy chci a s kým chci. Kromě bytu v Praze mám i domek s pozemkem cca 45 minut za Prahou, kde si pěstuji rostlinky, maluji, píši a studuji. Se svým partnerem sdílím společné cíle a zájmy. Je mým přítelem a podporovatelem. Žiji v komunitě přátel, kde mezi sebou otevřeně komunikujeme a pomáháme si…“

Má cesta k této vizi, ale nebyla tak jednoznačná, jak se může nyní jevit. Svůj stav před několika lety popisuji ve svém příběhu, na jehož příkladu možná pochopíte, jak moc velkým pokladem je pro mne text výše.

Pokud máte chuť napsat si také svou vizi a následně ji sdílet s ostatními, pro její posílení. Můžete jí uveřejnit níže v komentářích 

Stanovit si priority znamená, zvolit, co máme nechat ležet.“

(Helmar Nabr)

Otázky

  • Co mi přináší radost?
  • Co mne baví?
  • Co bych dělala, dělám i zadarmo?
  • Jaká je má představa budoucího života?
  • Mám nějaký životní sen? Jaký je?

Afirmace

  • S důvěrou naslouchám svému srdci.
  • Následuji své vnitřní vedení.
  • Objevuji své poslání.
  • Naplňuji své životní poslání.

Praktické

Esence vhodná při důležitých životních rozhodnutích. K rozptýlení nejistoty, kterou cestou se vydat. Vhodná i pro nadané jedince, kteří vynikají ve více oborech k ujasnění si vlastního směru. Je skvělým pomocníkem při vytváření vlastní vize.

Naladění…

Cvičení

Na cestě k ujasnění vlastní vize vám může pomoci kniha Umělcova cesta, jež otevírá intuitivní vnímání a naslouchání svému vnitřnímu hlasu. Jako příklad uvádím jedno cvičení z této knihy tzv.: ranní stránky.

Po dobu 3 týdnů, každý den popište 3 A4, tím co vás napadne, prostě položíte propisku na papír a píšete, dokud nepopíšete 4 A3. Pište o všem, co chcete, i kdyby to mělo být něco ve stylu, nevím, co mám psát, je to blbost. Uvidíte po několika dnech, jaké myšlenky sebou všude nosíte a jaké představy o sobě chováte. Důležité je zcela se uvolnit a psané nějak necenzurovat.

Jmenuji se Adéla, učím lidi žít Jednoduše Spokojeně. Pomocí esencí rostlin, medicíny zvířat a obnovy důvěry v Život @atselasklastane Mou vizí je zdraví, láska, hojnost jako každodenní zkušenost 🍀