5. Cerato – Rožec

Učitel naslouchání intuitivnímu vnímání

Rohovec je jako moudrý dědeček na břehu vesnického jezírka. Sedí pod mohutným dubem a bedlivě pozoruje vodní hladinu.

Jeho vedení vychází z nitra, naučil se vnímat svou intuicídůvěřovat jí a také se jí nechal v životě vést. Pochopil, že názory druhých jsou cenné, ale ten nejcennější názor může nalézt jen ve svém nitru.

Je zde jen jeden člověk, který nese zodpovědnost za jeho rozhodnutí, jen jeden, který žije jeho život a tím je on sám.

Tento postoj mu pomohl objevit svou úlohu a nalézt klid po všech učiněných životních rozhodnutích.

Rohovec nás vede k vnitřní upřímnosti a dává nám sílu to, co vnímáme jako potřebné učinit i bez neustálého dotazování se našeho okolí, zda-li jednáme správně.

Ukazuje, že pro spokojený život musíme sebe sama podporovat a důvěřovat si.

Zamyšlení

Často se setkávám s naučeným sebepodceňováním niterného intuitivního vnímání. Je to asi trend o všem přemýšlet pouze racionálně a logicky, bohužel s tímto přístupem člověku mnohdy nezbývá nic jiného, než se o radu a pomoc obracet ke svému okolí nebo zažitým společenským vzorcům chování.

Tím, že dáme druhým moc svým názorem měnit náš život, se zbavujeme své vlastní moci. To se dříve či později projeví na psychice i našem chování.

„Cílem smysluplného života je naslouchat volání vnitřního hlasu a následovat jej. Cesta je tedy poznat sám sebe a svůj život pak přiblížit té podobě, která je v nás zobrazena jako tušení.“

(Hermann Hesse)

Otázky

  • Co cítím?
  • Co mi říká má intuice?
  • Co by udělal ten, kdo se má rád?

Afirmace

  • Důvěřuji hlasu svého nitra.
  • Naslouchám své intuici a nechávám se jí učit a vést.

Praktické

Esence vhodná na silnou pochybovačnost či naivitu, rovněž je prospěšná když se nemůžeme vymanit z bezhlavé důvěry v názory autorit kolem nás (učitelé, rodiče, apod.). Také dodává víru ve vlastní schopnosti.

Jmenuji se Adéla, učím lidi žít Jednoduše Spokojeně. Pomocí esencí rostlin, medicíny zvířat a obnovy důvěry v Život @atselasklastane Mou vizí je zdraví, láska, hojnost jako každodenní zkušenost 🍀