9. Clematis – Bílá lesní réva

Učitelka bdělosti

Trošku s nadsázkou můžeme vidět Bílou lesní révu jako paní učitelku ve škole. Vykládá danou látku a v momentě, kdy je nějaké dítě tzv.: „duchem nepřítomné“, zbystří. Namíří si to pěkně k němu a rázně jej napomene. Navrátí jej zpět k tomu, co se kolem něj děje.

Toto „duchem nepřítomen“ je pro tuto esenci klíčové. Esence je totiž perfektní pro jedince, kteří žijí ve svém vlastním vysněném světě, „jsou tak trochu mimo“, sní si své sny a o realitu moc nedbají.

Clematis uzemňuje, pomáhá tzv.: „stát pevně nohama na zemi“. Napomáhá tak snílkům budovat jejich vzdušné zámky na zemi a své sny uskutečnit!

Hlavní neduh duševní „nepřítomnosti“ je lhostejnost, apatie a nevšímavost, která se projevuje ve vztazích a práci značně destruktivně.

př.: „Promiň, co jsi to teď říkal?“ „Omlouvám se, byl jsem chvíli mimo, co se děje?“ „Opravdu jsi mi říkala, že mám to a to udělat, nepamatuji si to“ apod.

Clematis buduje sebe disciplínu, zájem, pozornost, všímavost, schopnost jednat místo jen snít a také nám ukazuje, co nám přítomnost momentálně nabízí.

Nepřítomen může být však člověk z více důvodů, možná že jste již narazili na esenci Honeysuckle, ta se naopak používá v případech, kdy je jedinec silně uvězněn ve vzpomínkách na minulost, třeba po ztrátě blízkého člověka nebo práce.

Tato esence je součástí Krizové esence (Rescue Remedy).

„Kdy jindy jsi než TEĎ, kde jinde než ZDE?.“

Otázky

  • Vnímám druhé lidi?
  • Příliš často se uchylujete do světa své fantazie?
  • Dokáži realizovat své vize a sny?

Afirmace

  • Žiji v přítomnosti.
  • Jsem bdělá/ý.
  • Uskutečňuji své vize.

Praktické

Esence užívaná při pocitech „na omdlení“, slabosti, ospalosti, malátnosti s úbytku sil, pocit že se vznáším nad zemí apod.

Jmenuji se Adéla, učím lidi žít Jednoduše Spokojeně. Pomocí esencí rostlin, medicíny zvířat a obnovy důvěry v Život @atselasklastane Mou vizí je zdraví, láska, hojnost jako každodenní zkušenost 🍀